Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Loading

Пералня Siltal SLT606X - смяна ­ на маншон

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 тече от маншона при центрофуга
DJ^Mupo

Нов участник
От: Варна

Здравейте на всички . прегледах форума но не марерих тема конкретно по този въпрос . Имаше 1-2 теми но не ми стана много ясно . Проблема е такъв:
пералня Siltal SLT060X скъса се маншона ( или там как му казвате гуменото оплътнение мъжду казана и вратата) . няколко пъти го лепя но явно вече няма да стане . трябва да се сменя понеже при центрофуга изхвърля - водата .
Въпроса ми е от къде мога да си закупя такав маншон във Варна
и по важния въпрос - ще мога ли да го сменя сам или няма смисъл да се блъскам ами направо да викам техник (също ако можете ми предложете сервиз или техник ) .
Ако се хвана аз сигурно ще го направя само ако може споделете последователност на работа и евентуално някакви тънки моменти
Предварително благодаря и се извинявам за темата , можеби глупава за много от вас хихихихи

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 19 Януари, 2008 - 12:03:16
munci

Участник
От: п.тръмбеш

След като си от Варна провери за маншон тук - http://www.ekom-bg.com !
За да смениш маншона
1:Освободи маншона от корпуса на пералнята като отстраниш "пружинната скоба" и го извади от фиксиращия ръб на пералнята!
2.Обърни маншона с "хастара" на вън/натикай го в казана/.
3.Сподходящо ключе развий скобата която стяга маншона към казана!
4.Извади стария маншон.
Понякога да извършиш това е невъзможно без да отстраниш балансиращата тежест от казана! При въпросния Siltal тя е монолитен бетонен кръг,закрепен към казана чрез самонарязни винтове.Голяма гадост е !
Успеххххх!:

att-4791e9e7a48a7ltal.jpg

Всичко записи: 51 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 19 Януари, 2008 - 14:15:35
bobby

Участник
От: Русе

аз когато сменям маншон на такъв силтал вадя казана навън,защото свалянето и монтирането на тежеста на място отнема много време и нерви.

Всичко записи: 99 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 19 Януари, 2008 - 14:42:03
munci

Участник
От: п.тръмбеш

Аз също вадя казана , но то си е сервизна работа!
Едва ли DJ^Mupo ще се навие на това!

Всичко записи: 51 : Дата на рег-ция: Дек. 2007 : Отправено: 19 Януари, 2008 - 15:09:48
DJ^Mupo

Нов участник
От: Варна

munci Мн мерси за информацията ... точно това ми трябваше за разбера със скова би е стегнато или как ... защото аз си мислех че е защипано за казана . че както и да е . видях го къде е сега ще потърся ключе и понеделник ше отида да купя гума ... и да се опитам да я сменя . Мисля че ще успея ... ако не ще в краен случай щесе обадя на техник или на тези от Еком . понеделник ще пиша да кажа какво е станало
чао засега и пак мерси за инфото.

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 19 Януари, 2008 - 19:17:17
KOSTOV1962

Нов участник

Не е трудно, не вадете тежестта
Просто положете пералнята по гръб и внимавайте да поставите правилно улея на маншона на мястото му
Ако е еднакъв със стария става много лесно
Накрая затегнете добре скобата !

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 21 Януари, 2008 - 19:16:25
nebelservice

Постоянен участник
От: София
Аз ползвам вложка + карданче 1/4 + удължение около 20 см. и става доста лесно.

Всичко записи: 457 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 21 Януари, 2008 - 19:19:38
kolyo

Админ
От: Русе

пералня SILTAL ??? - смяна на уплътнение
пералнята ми протече,взех ново уплътнение-как да го сменя
izz

Всичко записи: 9944 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 21 Февруари, 2011 - 08:44:02

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Siltal SLT606X - смяна ­ на маншон [Страници (1)]