Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Loading

Пералня Indesit WIL 105 - платка

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини [Страници (3): [1] 2 3 » ]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

chamrock

Нов участник
От: София
Здравейте , имам такава пералня и ми се наложи да с еобърна към вас!
Значи , при пускане на пауър бутона светват всички диоди на съответните функции и не изгасват. според вас какъв е проблема ?
ако някой знае сервизните кодове са този модел , моля да си сподели . предварително благодаря
извадих модула и няма нищо нагоряло ! в една тема открих за пералня WIL85 която бе със същия дефект и kolyo - беше написъл смяна на дъмпа - ала не знам какво е дъмп , бихте ли ми дали повече информация какво трябва да направя оттук нататък?

att-490762acd5232kod.jpg

Всичко записи: 10 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 28 Октомври, 2008 - 20:09:18
bamze

Супер участник
От: Варна
Първо ще се наложи изваждане на модула за управление и да се види дали има нещо нагоряло .
Щом всичко свети без да мига работа не е на добре .

Всичко записи: 620 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 28 Октомври, 2008 - 20:28:17
kolyo

Админ
От: Русе

chamrock , грешка F16 е само за перални с горно зареждане
http://www.service-ruse.eu/kod/wm/Ariston.html

Пералня Indesit WIL105
Здравейте , имам Indesit WIL105 , която се държи странно. при пускане на пералнята мига продължително бързо червения светодиот под иконката (катинарче) плюс 2-та бутона +1 и +8.
Проверих Платката - няма нагорели елементи по нея.
Някой би ме посъветвал какво да направя оттук нататък?
chamrock
грешка F9 не е за всеки. Занеси я в някой телевизионен сервиз да ти сменят дъмпа :
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=799

att-4af864bd3c434105.jpg

Всичко записи: 9949 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 09 Ноември, 2009 - 20:51:41
chamrock

Нов участник
От: София
виш , аз ходих вече в сервиза ... в момента в който обясних какъв е проблема ми казаха , че не могат да го оправят(мързи ги да дишат) трябвало да си купя нова и тя струва към 200 кинта.... (щото така им е по-лесно) .. .мен кучета ме яли ...

ако ми кажеш какво е дъмп ... имам поялник в ръце и ще си го сменя ... ако това е проблема . благодаря предварително

Всичко записи: 10 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 09 Ноември, 2009 - 21:21:49
kolyo

Админ

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=906

Всичко записи: 9949 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 09 Ноември, 2009 - 21:37:38
mitaka

Нов участник
От: Валенсия

Здравеите, имам същият модел пералня = WIL105
При вкл. ми дава F03 и включва едновременно входен клапан и помпа.
Проверих датчика за температура и дава 30 ком.
Всичко по платката изглежда добре. Незнам какво може да е.
Дъмпа?

----------------------------

След щателна проверка на компонентите в платката и всичко останало по пералнята стигам до извода, че най- вероятно е дъмпа.
За съжаление / или радост/ клиента реши да си купи нова пералня.

Всичко записи: 38 : Дата на рег-ция: Окт. 2007 : Отправено: 10 Ноември, 2009 - 21:35:37
kapitana791

Нов участник

здравейте
имам с пералня Indesit 105 при пускане започва да мига червения светодиод бързо и още два свтодиода зелени /1 и 8/ но по на рядко. Не прави никакви опити да завърти мотора само се чува едно щракване и мисля че е от заключващия механизъм. От всичко прочетено до колкото разбарх сатва въпрос за смяна на ИС наречена дъмп . Самата смяна не ми е порблем проблем ми е че няма къде да ми я запишат.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Яну. 2010 : Отправено: 24 Януари, 2010 - 15:48:29
electro

Нов участник

INDESIT WIL 105 - лагери
Здравейте! Някой би ли ми казал какви номера на лагери и семеринг се използват за Indesit WIL 105, че много ми шуми напоследък.
Предполагам , че е от лагерите!
Чувал сам че са с казан който не подлежал на ремонт- дали е вярно? Нека някой да сподели!

Всичко записи: 4 : Дата на рег-ция: Апр. 2010 : Отправено: 18 Април, 2010 - 00:24:05
kolyo

Админ

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=212

Всичко записи: 9949 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 18 Април, 2010 - 11:07:16
Nason

Нов участник

Здравейте,
имам пералня WIL105 ,която работеше неотказно до момента в който водата в квартала беше спряна от ВИК за профилактика ,тогава да не работи пералнята без вода аз я изключих от бутона(On/Off).След няколко часа пуснаха водата и се опитах да пусна пералнята да си продължи програмата,но повече не се включи,когато се опитам да я пусна всички светлодиоди светват за секунда и изгасват и пералнята не се включва!Отворихме пералнята и по платката нямаше нищо нагоряло,ако някой има идея какъв може да е проблема благодаря предварително

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Апр. 2010 : Отправено: 19 Април, 2010 - 09:19:06
kolyo

Админ

Задръж бутон START натиснат поне за 5 секунди

Всичко записи: 9949 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 19 Април, 2010 - 14:31:48
kolyo

Админ

пералня indesit wil 105 - трьгва сама ,само с натискане набутон вкл/изкл
програма 4 температура 40 центрф. 500. само с натискане на бут. вкл/изкл. пералнята трьгва без да пипам бутон старт/анулиране.
единственото което свети е индик. вкл/люк блокиран не мига.
когато се пробвам да я спра от бут. старт/анулиране святкат всички индикатори без да мигат, не спира, пускайки бутона изгасват и тя продължава да вьтри. водата е вряла не мога да пипна стьклото.
сложих програма за изпразване ,но не изрпазва продалжава да вьрти.
не знам дали се изразих добре, но моля помогнете.
не разбирам от перални и ви пиша от испания. благодаря предварително

Програматорът е сложен на програма 4. Центрофугата е на 500. Температурата е на 40 градуса. Само с натискане на бутона Включване/Изключване, без да се пипа бутона Старт/Анулиране, пералнята тръгва сама. Не светва нито един от зелените индикатори. Свети единствено индикаторът под катинара.
Когато натисна бутона Старт/Анулиране, светват за кратко всички индикатори БЕЗ ДА МИГАТ, след това изгасват и пералнята продължава да пере.
След около 25 мин. пералнята нито изхвърли водата, нито напълни още, само върти в двете посоки. Водата загрява толкова, че не може да се пипне стъклото, при положение, че е сложена на 40 градуса.
Пробвах да я изпразня, като сложих програматора на Изпразване и я пуснах пак с бутон Включване/Изключване, но не изпразни. Продължи да си върти с водата, която беше вътре и нагряваше. Успях да я спра напълно с бутона Вкл./Изкл. Пералнята остана пълна с вода. Не успях да я изпразна. Когато отворих люка, от пералнята излизаше пара. Толкова беше гореща водата.
Някой може ли да ми каже, какво точно й е на пералнята. Доста е нова, няма 5 години. Досега не е давала проблем. Предварително ви благодаря.
васил кацаров
Нова платка или дъмп
http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=5&topic=1195

пералня Indesit Wil 85 - мотора не върти
Здравейте ! Извършени са следните действия върху пералня Indezit Wil_85:
[q]1)Подмяна на стария /прекъснал/ нагревател с нов , след смяната барабана не се развърта на нито една програма след като преминат процедурите за пълнене с вода.

2)Профилактика на селекторната платка със спирт и марля.
3)Профилактика на управляващата плака с четка за прах.
След огледа не са забелязани някакви явни видими следи от ел.нагар,пукнатини по елементите , влага , прегряване по пистите или студени спойки .
Интересното от цялата работа е , че след пълната сглобка няма промяна в работата на Wil_85 ; т.е. мотора пак не върти когато трябва ,иначе в началото се изпълняват останалите действия от която и да е програма с дозировката на водата.След мълчането през което трябва да развърта мотора , пералнята преминава към следващите действия изпомпване и т.н.
Ваджишка му работа !
Първо не нагряваше само , а сега и не върти мотора след замяната на нагревателя с нов !
Какви са евентуалните действия за раздвижване на горката пералня Indezit Wil_85 ? Благодаря предварително !
axrivas
Четки, куплунг, кабели...

пералня INDESIT Wil 105 - не центрофугира
Пере нормално,но когато стигне до центруфуга не може да набере оборотите-започва и свършва и така до безкрай.Не изключва сама. Пуснах я само на центрофуга-същата работа- не може да завърти,само помпата работи.Даже не мога да я изключа.
Проверих филтъра и ремъка-там няма проблем. Някой има ли идея какво да правя по нататък? Благодаря предварително!
pe6o3100

Всичко записи: 9949 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 01 Юли, 2010 - 16:28:25
aleks

Нов участник

Пералня indesit wil105 - не тръгва
Въпросната пералня не тръгва на никоя програма, а светлините индикатори показват че програмата трябва да е почнала.
Не дава код за грешка.
Просто си отчита , че би трябвало програмата да върви
Но не тръгва физически.
Платката за управление я свалих .Визуално нищо не се вижда изгоряло дори няма нагорели сектори.

Блокировката си работи т.е. при заключване на люка нормално отвореният
контакт се включва и на съответният вход на платка се подава необходимото 220.
Смених симисторите въпреки ,че старите според мен си бяха здрави. И пак нищо.
Опитва да отвори клапаните за вода щраква , дори на моменти пуска малко
вода и спира , а индикацията си показва , че програмата върви и не се изписва никаква грешка.
Пак питам ако е от четките на двигателя какво общо ще има с непускането на вода.
Започвам да подозирам :
датчик за ниво или памет на платка.
От няколко дена търся за подобен проблем из нета , е няма описан такъв.
Моля давайте предположения.
Проверих на C4 има 300v, също излизат 5 v , но ги измерих на контролният куплунг.

Всичко записи: 3 : Дата на рег-ция: Юни 2011 : Отправено: 21 Юни, 2011 - 08:41:15
Гост

ОТСТРАНЕН

Възможно е процесора да се е Бъгнал.
Но по вероятно е да има утечка в платката и тя да не дава никаква грешка.

Отправено: 21 Юни, 2011 - 21:51:11
бейджан али

Участник
От: исперих

angeldqvol вече написа да се проверят четките, защото тези модели indesit мисля че за ключалката ползваха обратна връзка от роторната верига Ако тя ти е прекъсната, ключалката пак си щтраква и замоства, но само до там.
Иначе таймера продължава да си брои наобратно минутките..(ако има), но пълна тишина, затова виж четките дали има верига

Всичко записи: 61 : Дата на рег-ция: Февр. 2011 : Отправено: 22 Юни, 2011 - 00:12:18
bamze

Супер участник
Този модул бързо намира грешките било то без четки или дефектен микрошалтер . Както написа rampi или проца е бъгясал , или нещо за което и аз нямам логично обяснение забива тези модули .
Пералнята при клиента не ще три етажа по-надолу или в сервиза работи .
Затова alek да каже сменял ли е мястото на пералнята ?

Всичко записи: 620 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 23 Юни, 2011 - 22:55:05
fujitsu

Постоянен участник

Пералня Indesit wil105. Няколко дена не е била пускана. Като го включват не заработило старт копчето (не светнал червеният светодиод за закл. люк). Като отидох на място всичко заработи. Но ден след това пак ходих, понеже не работи. Като се натисне ON/OFF се заключва капака.
Като се натисне старт нищо не става, не свети червеният диод.
Като се включи в мрежата светват за секунда всички светодиоди. Къде може да е проблема?
Задържах за около 10 сек. старт бутона. Диодите светнаха угаснаха. След това се опитах да Включа машината с натискане на старт бутона започна да мига червеният диод за заключен люк. След анулиране и повторен старт нищо не мига...Нямам схема на пералнята и незнам кое да шунтирам...

Всичко записи: 448 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 05 Юли, 2011 - 23:00:13
kamikatzeto

Редовен участник

Провери по платката за лоша спойка.

Всичко записи: 210 : Дата на рег-ция: Ноем. 2008 : Отправено: 06 Юли, 2011 - 07:31:45
Zdravkicha

Супер участник

Блокировката на вратата Може да не прехвърля напрежение както трябва.

Всичко записи: 622 : Дата на рег-ция: Март 2010 : Отправено: 17 Юли, 2011 - 09:12:54
kolyo

Админ

пералня wil 105 - грешка F12
при включване на пералнята няма никаква индикация .точно след 5 минути эапочват да светят на импулси лампите на часовника ,лампата от дясно на нея и червената лампа на катинарчето
dobromir kasabov

Всичко записи: 9949 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 20 Октомври, 2011 - 17:50:58
jDeskStudio

Нов участник

Здравейте, ако има някой който е сменял ACS108-6S - Q9 на платка за Wil 105 EX TE, можели да ми подскаже аналог?

Благодаря!

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Окт. 2011 : Отправено: 26 Октомври, 2011 - 01:58:57
kolyo

Админ

http://www.service-ruse.eu/forum/topic.php?forum=1&topic=1432

Всичко записи: 9949 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 26 Октомври, 2011 - 09:13:34
С.Стефанов

Редовен участник
От: гр.Ямбол

пералня Индезит WIL105 - не ­ включва
Колеги,тази пералня приема рестартиране. Когато се включи, светват всички лампи като за тест.Когато натиснеш старта светват страничните лампи, след това светва лампата за начало на програмата и до там. Не може да заключи вратата и да тръгне. Блокировката е здрава/пробвана е на друга пералня/. На C4 имам 300V. Когато шунтирам блокировката пералнята пак не тръгва, но ми дава грешка F1. Замерих семистора, здрав е. Имате ли някакви идеи?
Четките са добре, поверил съм ги, дори пробвах и с друг мотор, същата работа

Всичко записи: 116 : Дата на рег-ция: Февр. 2009 : Отправено: 20 Ноември, 2011 - 18:25:44
kolyo

Админ

Провери диода D22 и резисторите R64, R65, R81 и R82 (220k)

Всичко записи: 9949 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 20 Ноември, 2011 - 18:44:05
бейджан али

Участник
От: исперих

Преди време имах подобен проблем,беше укасила блокировката и оттам цъфнал сrмистор (Q-9 май беше за ключалката) и прекъснало SMD съпротивление между Q9 и процесора около 600 ома,и изписваше F-01. След смяната на елементите при замостване на ключа пак даваше същата грешка.Закачих работеща блокировка и тръгна пИралнята
Вадя блокировката и пак замоствам, пак F-01. Провери го и това!

Всичко записи: 61 : Дата на рег-ция: Февр. 2011 : Отправено: 21 Ноември, 2011 - 00:04:55

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на перални , съдомиялни и сушилни машини » Пералня Indesit WIL 105 - платка [Страници (3): [1] 2 3 » ]