Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Loading

Хладилник Fagor D-32/1R - не ­ охлажда

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 фризера работи, а хладилника не
boikodoev

Нов участник

Хладилника е с 2 камери. Фризерната камера работи, а хладилната камера не иска да охлажда (лампичката вътре си свети ).
Прочетох доста теми във форума, но не успях да открия решение ?

С един комресор е, а в помещението е хладно.
Преди години сме сменяли компресора (тогава не работеше нито фризера нито хладилника).

фризерната камера си замръзва (както и преди си работеше), а в хладилната камера е топло (може би 10 градуса).

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Яну. 2011 : Отправено: 16 Януари, 2011 - 12:01:26
hladnia

Редовен участник

фризерната камера си замръзва (както и преди си работеше), а в хладилната камера е топло

1,Една от честите причини е замръзване (обледяване )на изпарителя или въздуховоди(лоша циркулация на въздуха )
Най често се получава от по продължително липсва ел.захранване (токов удър)
Нормализира се като се изключи и изчака до пълно размразяванe с отворени врати.
2,Неработеща клапа на плюсовата камера.

Всичко записи: 226 : Дата на рег-ция: Юли 2008 : Отправено: 16 Януари, 2011 - 18:56:35
boikodoev

Нов участник

А по 2-ра точка как се процедера ?

Всичко записи: 2 : Дата на рег-ция: Яну. 2011 : Отправено: 16 Януари, 2011 - 20:29:34
kolyo

Админ
От: Русе

по същия начин - изключваш за два дни

По добре покажи снимки, защото никой не е чувал за такъв хладилник

Всичко записи: 9866 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 16 Януари, 2011 - 20:31:53
stosisi

Нов участник
От: казанлък

Здравейте колеги аз с хладилници досега не сам се занимавал но ми е интересно какво се случва при тях.
Може ли да попитам дали ще имате нещо против някаде да се създаде отделна тема и там да се задават всякакви въпроси за тях,макар и на някои от вас да ви се струват доста тъпи и смешни.
Като за начало моите няколко въпроса са следните...
1.Прочетох за този клапан които е за хладиланата камера и ми е интересно дали наистина след като се изключи хладилника за два дена се оправя?
2.другия ми въпрос е къде може из нета да се прочете за устроиството и принципа на действие на хладилниците.

Всичко записи: 29 : Дата на рег-ция: Ноем. 2009 : Отправено: 30 Януари, 2011 - 22:49:21

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Ремонт » Ремонт на хладилници и климатици » Хладилник Fagor D-32/1R - не ­ охлажда [Страници (1)]