Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Loading

Регулатор на осветление

Форум » Други » Общи приказки [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Ключ за осветление
johny_b99

Нов участник

Искам да си купя електронна схема з аплавно регулиране на осветлението и моля за съвети от хора, които имат опит в това. Моля а изразите впечатления дали си заслужава да се направи такова нещо, постига ли се достаъчно атмосфера и дали няма да има технически проблеми от сорта бързо да изгарят крушките от регулирането на светлината?

Всичко записи: 6 : Дата на рег-ция: Авг. 2008 : Отправено: 01 Септември, 2008 - 23:01:24
fujitsu

Постоянен участник

Ако е за стая - в почти всеки ел магазин за тази работа си има димер. Монтира се на мястото на прекъсвача и не се занимаваш... каква е тази схема мен не ми стана мн ясно...

Всичко записи: 452 : Дата на рег-ция: Февр. 2007 : Отправено: 01 Септември, 2008 - 23:05:02
hishtnic

Нов участник
От: Козлодуй
Има по магазините за ...около 25 лева регулатори,които се задействат ръчно и с всякакво дистанционно за телевизор.Много са добри,аз ползвах такова няколко години докато веднъж изгърмя лампа и окъси...което се оказа непоправимо за ключа.Скапа се паметта. Просто в модела който имах не бе предвиден предпазител на входа.Имам колега който ползва такова около десетина години.Доколкото си спомням моето бе произведено в Ботевград.
А колкото до схема-съжалявам,не мога да помогна.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Септ. 2008 : Отправено: 05 Септември, 2008 - 15:04:31
irena

Нов участник

Димера (регулатора за осветление) е добър при обикновенните крушки, защото удължава живота им.
Но ако имаш например светодиодно осветление - недей да ползваш димер, защото той ще съкрати значително живота на светодиодите.

Всичко записи: 1 : Дата на рег-ция: Авг. 2011 : Отправено: 09 Август, 2011 - 23:30:18
julian1960

Нов участник
От: провадия

да като имаш регулатор на осветлението е доста добре обстановката си я нагласяш сам и удължаваш живота на лампите с нажежаема жичка .В дома си имам такъв регулатор руски може би от 20 години със тиристор е не със семистор и още работи--е регулирането е механично мога да ти дам схема но по евтино и няма да се нервиш ако си купиш готово но гледай да е евтино и просто не с разни там таймери и дистанционни --една електронна схема колкото повече елементи и екстри има толкова вероятноста да се повреди е по голяма

Всичко записи: 22 : Дата на рег-ция: Юли 2009 : Отправено: 17 Август, 2011 - 18:42:28
Todor Todorov

Постоянен участник
От: Шумен

една електронна схема колкото повече елементи и екстри има толкова вероятноста да се повреди е по голяма

Като при човека,колкото по-вече години има вероятността да почине е по-голяма

Всичко записи: 384 : Дата на рег-ция: Окт. 2008 : Отправено: 22 Август, 2011 - 21:39:07
p1

Постоянен участник
От: Сливен

Аз съм с турски на ВИТО за 15 лв. и нямам никакви ядове.И аз щях да си правя ама за тези пари ..........

Всичко записи: 363 : Дата на рег-ция: Авг. 2007 : Отправено: 28 Август, 2011 - 20:48:26

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Други » Общи приказки » Регулатор на осветление [Страници (1)]