Списък на форумите Форум
Ремонт на перални , съдомиални и сушилни машини , хладилници , климатици , микровълнови фурни и друга битова техника

Loading

Климатик Fuji Electric 12LCC

Форум » Кошче » Кошче [Страници (1)]

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |
 Незаскрежена ивица по средата на топлообменика
stefan_gb

Нов участник
От: гр. Габрово

Климатика кара втора година и впечатленията ми са от първата (отлични) ,при настроени 30 гр. и външна t (- 22) вдигаше на крановете 58 - 60 гр. ток 9А в този момент.
През втората зима забелязвам известен спад в мощноста му при насторни пак 30 гр. външна (-4) и вентилатор на LOW максималната достигната температура на въздушния поток от вътр. тяло е 48-49 (в стаята 22)тока е 9,2А този момент
При влажно време дефроста е през 1час и е междо 15-17 мин.
От известно време го наблудавам и ми направи впечатление тези ивици които са на снимките,едната е направена при студено сухо време а другата когато е влажно и превалява сняг. Въпроса ми е нормално при заскрежаване да остават тези ивици - какво е обяснението за тях?? Няма признаци за теч на фреон по крановете, не е мерено нито ниското нито високото нялягане .....

att-49c631a0a22680207.jpg

Всичко записи: 47 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 22 Март, 2009 - 14:40:00
kolyo

Админ
От: Русе

външна t (- 22) вдигаше на крановете 58 - 60 гр.
май нещо ни баламосваш. или си забравил
При влажно време дефроста е през 1час и е междо 15-17 мин.
пак не ми се вярва

Всичко записи: 10089 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 22 Март, 2009 - 15:01:36
stefan_gb

Нов участник

Ни наи малко искам да баламосвам някого ( и наи малко теб) ,всички се занимаваме с техника тук повече или по малко и понеже нямам голям опит в климатичната техника поисках помощ. Всичко измервания които съм описал са верни ! Тази е втората снимка направена е днес сутринта а през това време преваляваше сняг обилно ( тока в този момент беше 1,7А само това погледнах) но ивицата пак се забелязва .....

att-49c63e4637e8e0209.jpg

Всичко записи: 47 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 22 Март, 2009 - 15:22:58
СТОЯН

Редовен участник
От: Бургас

при настроени 30 гр. и външна t (- 22) вдигаше на крановете 58 - 60 гр. ток 9А в този момент.
къде са 9А-къде са
тока в този момент беше 1,7А
-климатика не вдига а пренася каквото може.При -22 нищо не може да пренесе.Въпроса ти наистина е сложен

Всичко записи: 238 : Дата на рег-ция: Апр. 2007 : Отправено: 22 Март, 2009 - 19:34:29
stefan_gb

Нов участник

СТОЯН този ток измерих първата зима(миналата година) когато за първи път му зададох максимума от 30 гр. Защо се чудиш от куде са тези 9 А дори дори консумацията стига до - 9,2А ....., 1,7 А са измерени тази година тоест днес сутринта когато е направена втората снимка и естествено този ток е нормален за ситуацията, първата е от миналата седмица(не гледаи датите) при насроени 22гр. Просто написах измерените данни от днес ......
Данните които съм описал 30 зададени при (-4) и вентилатор на LOW са отпреди месец, затова имам някакви съмнения за спад в мощноста му ....
Нямам намерение никого да убеждавам че при (-22) 2008г. съм измерил 58 гр. на крана, дори и да греша ще е с 1 гр. не по вече.А дали климатика пренася е абсолутно друг въпрос . Въпроса ми беше ясен :
Въпроса ми е нормално при заскрежаване да остават тези ивици - какво е обяснението за тях??
Днешната снимка беше някуде 10 - 15 мин преди дефрост

Всичко записи: 47 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 22 Март, 2009 - 23:40:34
kolyo

Админ

Обяснението е , че температурата на тръбите на конкретното място е над нулата. Понякога е нормално(в по топло време или след обезскрежаване) , а понякога не.
Зависи колко време след обезскрежаването си направил снимката , каква е външната температура и влажност , дали духа вятър и т.н.

Всичко записи: 10089 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 22 Март, 2009 - 23:50:35
joroklima

Постоянен участник

Няма признаци за теч на фреон по крановете, не е мерено нито ниското нито високото нялягане .....
По какво съдиш тогава, че няма признаци? Ако чакаш да видиш омасляване по крановете, доста има да чакаш, това не е фреон 22. Защо просто не си го презаредиш климатика с везна и ще видиш как ще се оправи работата му .

Всичко записи: 449 : Дата на рег-ция: Дек. 2006 : Отправено: 23 Март, 2009 - 00:23:09
СТОЯН

Редовен участник

чудя се защото 9А х 220V=1980W а говорим за 12-ка.може и аз да бъркам нещо.

Всичко записи: 238 : Дата на рег-ция: Апр. 2007 : Отправено: 23 Март, 2009 - 19:15:08
stefan_gb

Нов участник

Благодаря на всички за отговорите. Колио бих искал да разбера защо понякога е нормално това явление, ако можеш би ли ми обяснил.Приемаме че тръбата в топлообменика има начало и краи а ивицата е по средата) наблудаваме студен - топъл - студен участък от топлообменика.Точно това непроумявам защо по средата?
joroklima незнаех че R410 не оставя следи при пропуск в системата, какви други признаци се наблудават ако от климатика е изтекъл малко количество фреон говорим само за инвертори разбира се....
Това го знам Стоян но впреки всичко амперклештите показват че минава 2 KW,точни са стига батерията да е фред ...

Всичко записи: 47 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 23 Март, 2009 - 19:35:33
СТОЯН

Редовен участник

Не знам при твоя как е.Топлообменника има начало и край.Веднъж.Втори път едно начало и два края.Трети път едно начало и четири края.Колкото по качествен е климатика толкова секциите са повече.Предполагам че при теб секциите са две.Входа е отгоре и отдолу.Изхода(студеното)е в средата.Два изхода.Затова там замръзва.Не е толкова просто за обяснение или аз не мога да го обясня.Дано да съм ти помогнал.
joroklima също е прав.Ако се дозира един климатик може да отпаднат много въпроси.Просто трябва да се тръгне отнякъде.Но да знаеш откъде си тръгнал.Успех.

Всичко записи: 238 : Дата на рег-ция: Апр. 2007 : Отправено: 23 Март, 2009 - 20:32:21
kolyo

Админ

Просто трябва да се тръгне отнякъде
Най добре да тръгне от фирменния сервиз

Всичко записи: 10089 : Дата на рег-ция: Дек. 2005 : Отправено: 23 Март, 2009 - 20:41:29
stefan_gb

Нов участник

Благодаря отново на всички.Сервиза които го подържа не бърза много (познати са ми и отдавна съм съм ги осведомил) а и аз имах желание да съм запознат поне малко с въпроса, винаги е полезно да научи нещо човек....

Всичко записи: 47 : Дата на рег-ция: Яну. 2008 : Отправено: 24 Март, 2009 - 21:49:51

| Нова тема | Изпрати | | Версия за печат |

Форум » Кошче » Кошче » Климатик Fuji Electric 12LCC [Страници (1)]